ВЧИТЕЛЯМ ПРО ОСОБЛИВОСТІ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ЗАКОНОДАВСТВО ЄС З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
У рамках грантової програми Еразмус + 18 травня 2016 року на базі Сумського обласного інституту післядипломної освіти відбувся круглий стіл «Реалізація стратегії екологічної безпеки: інтеграція європейського досвіду» з учителями початкових класів Конотопського, Білопільського, Глухівського, Роменського, Буринського, Недригайлівського, Лебединського, Липоводолинського, Тростянецького районів та міст Суми, Лебедин, Ромни. Учасниками заходу стали 20 осіб з різких куточків Сумщини. |
В ході проведення круглого столу кандидат педагогічних наук, доцент Інна Коренева ознайомила присутніх з нормативно-правовою базою Європейского Союзу з питань екологічної безпеки та охорони природи, зокрема, було розглянуто особливості екологічної політики ЄС, рамкове законодавство ЄС з питань кліматичної політики, енергозбереження, охорони біорізноманіття, попередження великих аварій, поводження з відходами, тощо. Жваве обговорення викликали питання впровадження норм екологічного законодавства Європейського Союзу в екологічну політику України, формування екологічної свідомості підростаючого покоління та проблема маркування та використання генетично модифікованих організмів.
Учасники круглого столу дійшли спільного висновку, що приведення у відповідність законодавства України до стандартів та норм екологічного права ЄС – процес тривалий, складний та недешевий. Тим не менше, наявність низки невідкладних екологічних проблем вимагає його розпочати вже сьогодні. Освітяни теж мають долучитись до розбудови сталого суспільства в Україні. Першим кроком має стати впровадження принципів освіти в інтересах сталого розвитку на всіх рівнях освіти для формування нового типу мислення молоді, екологічно центрованого світогляду. А вчителі початкових класів мають стати агентами таких змін в суспільному житті України.
Дякуємо за співпрацю та допомогу в організації та проведенні круглого столу «Реалізація стратегії екологічної безпеки: інтеграція європейського досвіду» Зосименко Оксані Вікторівні, кандидату педагогічних наук, доценту кафедри професійної освіти та менеджменту, члену-кореспонденту Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки, та Лавській Аллі Михайлівні, старшому викладачу кафедри дошкільної та шкільної освіти Сумського обласного інституту післядипломної освіти.