«Практикаповодження з ТПВ в Україні та досвід ЄС: форматні дебати в університеті»

 

20 лютого 2018 року в Глухівському національному педагогічному універистеті імені Олександра Довженка відбулись дебати (Британський формат парламентських дебатів) як складова частина заходівпроекту«Реалізація стратегії екологічної безпеки: інтеграція європейського досвіду» (грантова програма Європейського Союзу Еразмус + за напрямом Жан Моне 562284-EPP-1-2015-1-UA-EPPJMO-MODULE).

Експертною аудиторією гри  виступили: доценти – Олена Мельник, Ірина Данильченко та Олександр Благосмислов;докторанти –Людмила Загородня та Інна Коренєва. На дебатах була присутньою начальник управління житлово-комунального господарства Глухівської міської ради Марія Сегеда. Участь в дебатах взяла  депутат Глухівської міської ради, голова ППОСА Інна Савицька.

            Суддею та спікером дебатної гри виступив помічник ректора Володимир Любивий.

            Жеребкуванням визначено тему (резолюцію) дебатів: «Ця палата запровадить інновацію в систему поводження з твердими побутовими відходами на базі практики ЄС».

            Склад учасників дебатного раунду:

Перший Уряд: Юлія Шаповал та Сергій Корнейчук.

Другий Уряд: Катерина Литвин та Галина Риковська.

Перша Опозиція: Даря Бокова та Тетяна Гудима.

Друга Опозиція: Юлія Григорець та Мар’яна Марунчак.

            В рамках дебатної тематики учасники обох урядів представили практики різних країн ЄС у сфері поводження з відходами та розглянули можливості використання європейського досвіду при впровадженні нових норм закону України в галузі поводження з побутовими відходами, що вступили в силу з 1 січня 2018 року. Нові правила покликані ще на крок наблизити Українське законодавство до Європейських стандартів та відповідають Директивам ЄС – 1999/31/EC та 2008/98/EC, які врегульовують поводження зі сміттям у країнах Європи.

Опозиційна сторона наголосила на низці проблем, які існують сьогодні в Україні та стають на заваді імплементації європейських норм, зокрема це брак коштів, недовіра інвесторів та недостатнє усвідомлення населенням існуючої проблеми.

В якості резолюції було визначено, що одним з найважливіших завдань на сьогодні є популяризація екологічного мислення та формування свідомого ставлення населення до навколишнього середовища, зокрема через відповідальне ставлення до власних побутових відходів.

            Експерти гри відзначили важливість теми дебатування як запрошення до практичної дії з метою розповсюдження екологічної культури, пробудження експліцитного ставлення до проблематики збереження навколишнього середовища з застосуванням досвіду Європейського Союзу.