Науково-методичний семінар «Європейський досвід з екологічної освіти в Україні»

 

14 грудня 2016 року в Глухівському національному педагогічному університеті на базі факультету дошкільної освіти в рамках грантової програми Еразмус+ , напрям Жан Моне відбувся регіональний науково-методичний семінар «Європейський досвід з екологічної освіти в Україні». В роботі семінару взяли участь працівники дошкільних закладів міста і району, міського і районного відділів освіти, викладачі Путивльського коледжу, студенти бакалаврату і всі небайдужі до проблеми екологічної безпеки й освіти.

Тема семінару вельми актуальна, адже від якості екологічної освіти, в процесі якої формується екологічна культура людини,  залежить гармонійне співіснування людини і природи сьогодні і в майбутньому.  В країнах Європейського Союзу накопичений чималий досвід вирішення означеної проблеми і ми, як європейська країна, можемо частково його використовувати в усіх ланках освіти, реалізуючи зміст екологічного виховання підростаючого покоління.

Метою семінару був обмін інформацією про важливі методично-організаційні та змістово-процесуальні аспекти екологічної освіти в країнах Європейського Союзу і можливості їх упровадження Україною.

У процесі семінару учасники заслухали доповіді з таких питань:

  1. Екологічна освіта дітей до школи в країнах Європейського Союзу.
  2. Екологічна освіта школярів в країнах Європейського Союзу.
  3. Екологічна освіта студентської молоді в країнах Євросоюзу.
  4. Використання досвіду країн Євросоюзу в екологічній освіті дітей і молоді в Україні.

Особливий інтерес викликали виступи з тем: «Вплив соціуму на формування екологічної культури населення країн ЄС та України» (Мельник  Олена Сергіївна); «Освіта для сталого розвитку в системі підготовки педагогічних фахівців: використання міжнародного європейського досвіду». (Коренева Інна Миколаївна); «Зміст програм з екологічної освіти для дітей дошкільного віку в країнах Європейського Союзу» (Загородня Людмила Петрівна); «Професійна підготовка фахівців з охорони та захисту навколишнього середовища у вищих навчальних закладах країн Європейського Союзу» (Данильченко Ірина Григорівна); «Лісові дитячі садочки в Данії» (Скоробагата Ірина). З особливою цікавістю учасники семінару сприймали виступ Максимової Тетяни Валеріївни, вихователя 1 категорії ДНЗ «Чебурашка», з теми: «Формування основ екологічної культури в старших дошкільників у процесі впровадження нідерландського проекту Афлатот».

 
 
  
 
 

 

Мельник  Олена Сергіївна - виступ | презентація 

Коренева Інна Миколаївна - виступ | презентація 

Загородня Людмила Петрівна - виступ | презентація 

Данильченко Ірина Григорівна - виступ | презентація 

Скоробагата Ірина - виступ | презентація 


Підбиваючи підсумки семінару, його учасники у своїх виступах відмічали, що почули багато цікавої і корисної, з професійної точки зору інформації, яка стане, деякою мірою, керівництвом до дії у педагогічній діяльності. Окрім того, вони висловили побажання наступний семінар провести у формі тренінгу і видати для вихователів методичний посібник з екологічного виховання дошкільнят з використанням елементів досвіду екологічної освіти країн ЄС.